Owoc mamey sapot

Owoc mamey sapot

Ten tropikalny owoc nie jest zbyt powszechny i pewnie nie znajdziesz go w lokalnym sklepie spożywczym – chyba, że mieszkasz na Hawajach, Florydzie lub w Portoryko. Jego smak jest złożony, przypomina mieszankę batata i wiśni z odcieniem miodu i wanilii. Jest również owocem bogatym w składniki odżywcze i potrafi nasycić, a przy tym zawiera stosunkowo niewiele kalorii – to idealne jedzenie jeśli dbasz o masę ciała. Owoce mamey sapote, pełne błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego, sprawiają że człowiek czuje się syty przez dłuższy czas. Wspomagają wchłanianie zdrowego cholesterolu i regulują ciśnienie krwi.

Korzyści dla zdrowia

  • Opóźnia nadejście głodu
  • Pomaga utrzymać w zdrowiu naczynia włoskowate i naczynia krwionośne, nie pozwalając na osadzanie się płytek miażdżycowych.
  • Może obniżyć ryzyko zawału, wylewu i choroby wieńcowej
  • Wspomaga utrzymanie zdrowego ciśnienia krwi i odpowiednich poziomów cholesterolu

Proces wyboru

Sezon na owoce mamey trwa od czerwca do września i można go znaleźć w niektórych sklepach ze zdrową egzotyczną żywnością. Szukaj owoców jędrnych i ciężkich na swój rozmiar. Dojrzałe owoce mamey szybko się psują, więc zjedz je od razu lub trzymaj do tygodnia w lodówce.

Drukuj
Top