Imbir

Imbir

Skoro jest tak niesamowity, nie ma się co dziwić, że imbir ma tyle zastosowań. Imbir jest nie tylko spożywany jako jedzenie, lecz również jest używany jako przyprawa i lekarstwo. Dzieje się tak zapewne dlatego, że ten aromatyczny korzeń zawiera dużą ilość olejków eterycznych. Imbir jest zwyczajowo używany jako lekarstwo na ból brzucha. Od dawna wiadomo, że pomaga łagodzić niepokoje żołądkowe poprzez kojenie układu pokarmowego. Dodatkowo pomaga zredukować mdłości i wymioty. Przeciwzapalne związki, gingerole, potrafią złagodzić ból u osób cierpiących na artretyzm. Na koniec, badania wykazują, że imbir posiada właściwości antyrakowe i przynosi inne korzyści dla układu odpornościowego i dla detoksykacji.

Dojrzały imbir ma twardszą skórę, która wymaga obrania przed ekstrakcją, ale młodszy imbir (zazwyczaj dostępny jedynie na azjatyckich bazarach) można zostawić w całości.

Korzyści dla zdrowia.

  • Pobudza krążenie, co pomaga w detoksykacji.
  • Może pomóc zredukować mdłości i poranne nudności.
  • Przeciwzapalny.
  • Łagodzi zatory w płucach i gardle, uśmierzając objawy przeziębienia i grypy.

Proces wyboru.

Kiedy to możliwe, wybieraj świeży imbir zamiast suchego, żeby otrzymać więcej gingerolu i skorzystać z jego przeciwzapalnych związków. Upewnij się, że korzeń jest jędrny, gładki i nie ma pleśni. Imbir jest również dostępny w formie suszonej, skrystalizowanej, kandyzowanej i marynowanej. Możesz trzymać nieobrany, świeży imbir w lodówce do trzech tygodni lub w zamrażarce do sześciu miesięcy.

Drukuj
Top