Oczyść się

Zielony zagajnik!

Zielony zagajnik!

Zobacz licznik : 665

Picie zielonych koktajli jest jednym z najlepszych i najprostszych sposobów na spożywanie warzyw. Ta receptura zawiera mieszankę zielonych warzyw, które są bogate w błonnik i przeciwutleniacze, aby pomóc organizmowi w detoksykacji oraz dbać o zdrowie układu krążenia.

Składniki

 • Szpinak

  Może nie będziesz po nim dokładnie jak Popeye, ale szpinak z pewnością dostarczy ci solidną dawkę składników odżywczych. W jego delikatnych, pysznych liściach zawarte są redukujące ciśnienie krwi białka zwane peptydami, zwalczające raka fitoskładniki i budujące kości cząsteczki witaminy K.

 • Jarmuż

  Jarmuż ma bardzo wysoką zawartość dwóch ważnych przeciwutleniaczy — karotenoidów i flawonoidów — które jak udowodniono pomagają w zapobieganiu nowotworom pęcherza, piersi, jelita grubego, jajników i prostaty. Jarmuż zawiera również dużą różnorodność witamin i minerałów, które polepszają zdrowie układu krążeniowego i odtruwają organizm.

 • Jabłko

  Uważa się, że bogate w przeciwulteniacze jabłka zwalczają wiele rodzajów nowotworów i mogą być kluczem, dzięki któremu unikniesz wizyt u lekarza. Są również pomocne w zwalczaniu chorób serca, przyrostu masy i wysokiego cholesterolu. Błonnik zawarty w jabłkach jest bardzo ważny przy zapobieganiu wchłaniania zwrotnego cholesterolu.

 • Banan

  Banany są łatwe w trawieniu i zawierają potas, błonnik, mangan i witaminę C, dzięki czemu są świetne dla dzieci oraz dla osób w trakcie rekonwalescencji. Ułatwiają zasypianie i wspierają działanie układu odpornościowego, a także wpływają na utrzymanie właściwego poziomu wapnia w organizmie.

 • Winogrona

  Winogrona działają istne cuda dla serca. Polifenole zawarte w skórce obniżają ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia i chronią dobry cholesterol znajdujący się w organizmie. Opłucz i zerwij winogrona z kiści przed dodaniem do koktajlu. Nie usuwaj skórki ani pestek (jeśli są), jako że są bardzo odżywcze.

 • Bazylia

  Bazylia posiada niesłychaną liczbę właściwości przeciwutleniających, które mogą chronić organizm przed np. chorobami cywilizacyjnymi lub przedwczesnym starzeniem, mogą również poprawiać nastrój i przynosić ulgę w stanie depresji. Bazylia jest rośliną o właściwościach antybakteryjnych i jest obiektem badań nad jej możliwościami przeciwdziałania stanom zapalnym.

 • Sok z cytryny

  Bądź gotów się wykrzywić! Sok z cytryny może pozostawić kwaśny smak w twoich ustach, ale może tez pomóc ci schudnąć i wyleczyć ból gardła — i nie mówimy tu o szalonym cytrynowym oczyszczaniu organizmu! Sok z cytryny zawiera pektyny — rozpuszczalny błonnik, który jak wykazano pomaga w odchudzaniu.

 • Woda

  Aby przygotować płynny koktajl NutriBlast, musisz dodać ciekły składnik. Woda jest przeważnie neutralna w smaku i nie dodaje kalorii. Na naszej planecie woda jest najlepszym sposobem, by nawodnić organizm. Wielu z nas jest odwonionych, nie zdając sobie z tego sprawy.

Top