Oczyść się

Oczyść się na maksa

Oczyść się na maksa

Zobacz licznik : 2167

Składniki

Instrukcje

Tym detoksykującym koktajlem można cieszyć się zaraz po przygotowaniu lub też zjeść jako zmrożoną zupę. Jest pełen oczyszczających krew buraków oraz naładowany składnikami odżywczymi, które pomogą oczyścić wątrobę i nerki. I nie zapominajmy o karczochach, które przyczyniają się do obniżenia poziomu kwasu moczowego we krwi. Czy wspominaliśmy już, że te warzywa są jednocześnie przepyszne? Nie powiedzieliśmy tego? W taki razie spróbuj go! Twój organizm i kubki smakowe Ci podziękują.

 • Szpinak

  Może nie będziesz po nim dokładnie jak Popeye, ale szpinak z pewnością dostarczy ci solidną dawkę składników odżywczych. W jego delikatnych, pysznych liściach zawarte są redukujące ciśnienie krwi białka zwane peptydami, zwalczające raka fitoskładniki i budujące kości cząsteczki witaminy K.

 • Karczochy

  Karczochy, podobnie jak seler, zmniejszają ilość mocznika we krwi, pomagając w alkalizowaniu organizmu. Warzywo te jest świetnym źródłem błonnika, przeciwutleniaczy, witaminy K (dla zdrowych kości i krzepnięcia krwi), potasu i miedzi do produkcji czerwonych krwinek.

 • Czosnek

  Chemicy od dawna próbują odkryć tajemnicę przeciwutleniających mocy czosnku, ale dopiero niedawno stwierdzono, że wiele jego właściwości zdrowotnych bierze się z allicyny, związku, który daje mu aromat i smak. To oznacza niesamowitą siłę zwalczającą wolne rodniki.

 • Kurkuma

  Znana ze swych właściwości przeciwzapalnych, ta jasnożółta/pomarańczowa przyprawa zawiera kurkuminę, związek, który przeciwdziała chemikaliom powodującym stany zapalne. Pomaga jedzona, jak też i stosowana miejscowo na dolegliwości skórne i skaleczenia. 2 łyżeczki zawierają 17% dziennego zapotrzebowania (DZ) na mangan i 10% DZ na żelazo.

 • Sok z cytryny

  Bądź gotów się wykrzywić! Sok z cytryny może pozostawić kwaśny smak w twoich ustach, ale może tez pomóc ci schudnąć i wyleczyć ból gardła — i nie mówimy tu o szalonym cytrynowym oczyszczaniu organizmu! Sok z cytryny zawiera pektyny — rozpuszczalny błonnik, który jak wykazano pomaga w odchudzaniu.

 • Burak

  Te smaczne i sycące warzywa zawierają również niewiele kalorii i zero tłuszczów trans czy tłuszczów nasyconych. Mają w swoim składzie sód, magnez, wapń, żelazo, fosfor i sporo zdrowych węglowodanów, które dodadzą ci siły na rozpoczęcie dnia.

 • Woda

  Aby przygotować płynny koktajl NutriBlast, musisz dodać ciekły składnik. Woda jest przeważnie neutralna w smaku i nie dodaje kalorii. Na naszej planecie woda jest najlepszym sposobem, by nawodnić organizm. Wielu z nas jest odwonionych, nie zdając sobie z tego sprawy.

Top