Oczyść się

Jabłkowo-cynamonowy NutriBlast detoksykujący

Jabłkowo-cynamonowy NutriBlast detoksykujący

Zobacz licznik : 1975

W dzisiejszych czasach półki sklepowe są pełne produktów „detoksykujących” i „oczyszczających”. Jednak większość z nich zawiera masę cukru i nie robi nic dobrego dla Twojego organizmu, jedynie dodaje kalorii. Prawda jest taka, że najlepiej smakujące i najzdrowsze są te produkty, które możemy sami przygotować z własnych warzyw i owoców. To jest całkiem nowy NutriBlast, który stał się teraz jednym z moich ulubionych. Ciepłe, kojące uczucie, jakie daje mieszanka jabłka i cynamonu, jest niezbędne w chłodne, zimowe wieczory.

Składniki

Instrukcje

 • Jabłko

  Uważa się, że bogate w przeciwulteniacze jabłka zwalczają wiele rodzajów nowotworów i mogą być kluczem, dzięki któremu unikniesz wizyt u lekarza. Są również pomocne w zwalczaniu chorób serca, przyrostu masy i wysokiego cholesterolu. Błonnik zawarty w jabłkach jest bardzo ważny przy zapobieganiu wchłaniania zwrotnego cholesterolu.

 • Cynamon

  Odrobina cynamonu dosłodzi twój koktajl NutriBlast bez dodatku cukru! Cynamon posiada jednak wiele innych pożądanych właściwości. Na przykład wiadomo o nim, że jest przeciwutleniaczem, zapobiega cukrzycy, łagodzi stany zapalne i wzdęcia.

 • Sok z cytryny

  Bądź gotów się wykrzywić! Sok z cytryny może pozostawić kwaśny smak w twoich ustach, ale może tez pomóc ci schudnąć i wyleczyć ból gardła — i nie mówimy tu o szalonym cytrynowym oczyszczaniu organizmu! Sok z cytryny zawiera pektyny — rozpuszczalny błonnik, który jak wykazano pomaga w odchudzaniu.

 • Jarmuż

  Jarmuż ma bardzo wysoką zawartość dwóch ważnych przeciwutleniaczy — karotenoidów i flawonoidów — które jak udowodniono pomagają w zapobieganiu nowotworom pęcherza, piersi, jelita grubego, jajników i prostaty. Jarmuż zawiera również dużą różnorodność witamin i minerałów, które polepszają zdrowie układu krążeniowego i odtruwają organizm.

 • Seler naciowy

  Seler naciowy jest naładowany przeciwutleniaczami i znany ze swoich właściwości moczopędnych. Jest świetnym środkiem odtruwającym, szczególnie dla nerek, jako że obniża poziom kwasu moczowego we krwi, redukując ryzyko kamicy nerkowej. Choć nie jest uważany za jedzenie o wysokiej zawartości sodu, seler zawiera go więcej niż inne warzywa przez co nada delikatnie słony smak twoim koktajlom.

 • Natka pietruszki

  Inną, bogatą w chlorofil, odtruwającą gwiazdą jest pietruszka. Nie powinna zostać zepchnięta na drugi plan jako dekoracja na talerzu; dodaj ją do swojego koktajlu, żeby doładować go w witaminę K, witaminę C i żelazo. Co ciekawe, te małe gałązki zawierają silne olejki eteryczne, które potrafią hamować rozwój nowotworów. Pietruszka jest również dobra dla tych, którzy cierpią na choroby zapalne takie jak artretyzm lub na choroby serca.

 • Nasiona lnu

  Mielone siemię lniane to nic innego, jak przemielone nasiona lnu, które są znane jako niezwykłe źródło kwasów tłuszczowych omega-3 i za właściwości redukujące ryzyko zachorowania na raka, cukrzycę, choroby serca czy wylew.

 • Kostki lodu

  Tak, NutriBlast poradzi sobie z lodem! Żeby mieć pewność, że zrobisz możliwie najlepszy koktajl, do przygotowania kostek lodu używaj filtrowanej wody. Jeśli używasz dużych kostek, włóż je jako ostatnie do naczynia, żeby były pierwsze w kolejności do mielenia przez ostrze. Użyj najpierw funkcji impulsów, żeby je posiekać, a potem ustaw na tryb stały (hold), żeby przygotować schłodzony, gęsty i smaczny NutriBlast.

 • Woda

  Aby przygotować płynny koktajl NutriBlast, musisz dodać ciekły składnik. Woda jest przeważnie neutralna w smaku i nie dodaje kalorii. Na naszej planecie woda jest najlepszym sposobem, by nawodnić organizm. Wielu z nas jest odwonionych, nie zdając sobie z tego sprawy.

Top