Przerażająca prawda o dietach oczyszczających

Przerażająca prawda o dietach oczyszczających

Przerażająca prawda o dietach oczyszczających

W 2010 roku Amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom opublikowało raport na temat szacowanej zawartości szkodliwych substancji u przeciętnego mieszkańca USA. Odkryto 212 substancji chemicznych i ich metabolitów (związków, na które rozpadają się środki chemiczne) pochodzących ze środowiska.

Z 212 aż 75 to nowe związki, których nie zawarto w raporcie z 2005 roku.
 

Obejmują one:

  • tworzywa sztuczne
  • pestycydy
  • metale ciężkie
  • zanieczyszczenie powietrza i dym wdychany biernie
  • opóźniacze palenia
  • kosmetyki, w tym filtry przeciwsłoneczne i płyny do dezynfekcji rąk
  • antybiotyki

Najnowsze badania wskazują, że antybiotyki szkodzą środowisku, nasilając problem bakterii odpornych na ich działanie.

Szczęśliwie wątroba i nerki są naturalnym filtrem oczyszczającym organizm z nadmiaru toksyn, które trafiają do niego wraz z pożywieniem, wodą i wdychanym powietrzem. Niestety udaje się to tylko do pewnego stopnia.

Istnieje szereg toksyn środowiskowych, które są wchłaniane przez organizm. Zanieczyszczają one komórki, zakłócają poziom hormonów i niszczą wątrobę. Poza tymi substancjami wątroba i nerki muszą oczyścić komórki z produktów ubocznych, które regularnie powstają.

Jeśli chcesz by dieta oczyszczająca była skuteczna – musisz wzmacniać wątrobę.

Ze względu na substancje chemiczne, na które jesteśmy narażeni każdego dnia, odstawienie przetworzonej żywności pomoże twojemu organizmowi. Częściowo.

Nawet konsekwentna zmiana nawyków żywieniowych przez wiele miesięcy tak naprawdę zmniejszy tylko ilość chemikaliów, które spożywamy.

Makijaż i filtr słoneczny. Kurtka wodoodporna. To wszystko zawiera toksyny, które wchłaniane są przez ciało.

Niestety żyjemy dziś w niezwykle toksycznym środowisku. Diety oczyszczające działają tylko częściowo.

Wątroba to główny organ zmniejszający obciążenie toksynami, przekształcając szkodliwe związki, które mogą być usunięte przez jelito grube i układ moczowy. Wątroba ma także za zadanie przeciwdziałać wolnym rodnikom.

Poza działaniami mającymi na celu zmniejszyć narażenie na toksyny, można także włączyć do diety zioła, które wspomagają wątrobę w oczyszczaniu i ochronie organizmu. Inne zioła, takie jak korzeń łopianu, czosnek, kurkuma i korzeń mniszka, dodane to codziennej diety mogą znacznie wzmocnić proces oczyszczania w całym ciele.

 

Spożywanie owoców i warzyw pomaga walce z toksynami. Kup NutriBullet i wspomóż swój organizm: www.nutribullet.pl

Top