Porady jak radzić sobie z alergiami

Porady, Jak Radzić Sobie Z Alergiami

Istnieją dziesiątki rodzajów alergii i setki specyficznych alergii. Istnieje nawet kilka unikalnych alergii, które pojawiają się tylko w kilku przypadkach na całym świecie. Bez względu na to, rodzaj alergii, które masz, podstawowe informacje pozostają takie same. Ten artykuł jest doskonałym sposobem, aby zebrać wiedzę na temat alergii.

Jeśli w dużym stopniu polegasz na przekrwienia nosa w leczeniu objawów alergicznego nieżytu nosa, możesz być narażony na ryzyko wystąpienia efektu odbicia. W takim przypadku może wystąpić dodatkowy obrzęk i podrażnienie. Jeśli uzależnisz się od tych leków, powinieneś starać się unikać ich używania przez okres 72 godzin naraz. W tym czasie, przełączyć się na lek przeciwhistaminowy, aby zmniejszyć obrzęk spowodowany wycofaniem.

Pobierz test alergii. Wiedząc dokładnie, na co jesteś uczulony, może być jedną z największych zalet, jakie możesz mieć w radzeniu sobie z alergiami. Nie wszystkie pyłki są takie same. Niektórzy ludzie są wyzwalane przez pyłek drzew, inni przez trawę lub chwasty. Co ty myśl był an alergiczny wobec pieścić dander, maj rzeczywiście być an alergiczny spowodowany przy niezdiagnozowany kurz roztocza albo pleśnia problemy w twój ognisko domowe. Tylko test alergii może dostarczyć ostatecznych dowodów na wyzwalacze, dzięki czemu można stworzyć odpowiedni plan radzenia sobie z nimi.

Należy wskazać czynniki wywołujące alergię, aby zapobiec objawom. Lekarz lub alergolog może wykonać badania krwi lub skóry w celu ustalenia, które substancje powodują reakcję alergiczną. Ten krok pomaga zminimalizować narażenie na substancje, które powodują największy dyskomfort dla Ciebie. Możesz również być w stanie zawęzić swoje zabiegi do konkretnych alergenów.

Umyj poszewki na poduszki regularnie, jeśli cierpisz na alergie. Poszewki mają tendencję do zbierania kurzu, pyłku i innych alergenów, które mogą naprawdę wpływać na Ciebie. Mycie ich i innych pościeli może temu zapobiec. Jeśli możesz, spróbuj kupić niealergiczne poduszki poszewki, prześcieradła i inne pościele.

Kiedy wiesz, że sezon alergii ma się rozpocząć, wykorzystaj ten czas, aby wziąć urlop. Oczywiście spędzanie czasu na zewnątrz sprawi, że twoje alergie będą działać, a ty nie chcesz siedzieć w środku przez cały czas. Udaj się do lokalizacji na plaży, gdzie można być alergikiem.

Jeśli masz stałe objawy alergii, traktować je zamiast zapobiegania reakcjom. Na przykład, jeśli alergie powodują, że oczy są czerwone, suche i swędzenie, przechowywać fiolkę kropli do oczu z tobą przez cały czas. To samo byłoby prawdą, jeśli alergie powodują częste bóle lub zadrapania gardła.

Jeśli wybierasz się na zewnątrz, gdy sezon alergii jest w pełni sił, nosić okulary przeciwsłoneczne. Okulary przeciwsłoneczne zapobiegają przedostawaniu się pyłku i innych alergii do oczu. Około godziny przed wyruszeniem na zewnątrz, umieścić krople do oczu w oczy. Zapobiegnie to zaczerwienieniu oczu, gdy jesteś na zewnątrz.

Jeśli objawy alergii często się zaokrąglić, warto pomyśleć o coraz strzałów alergii. Te prace przez lekarza wstrzykiwanie niewielką ilość alergenu do systemu w czasie. Ostatecznie, twój układ odpornościowy będzie w stanie odeprzeć ataki alergii. Są one zwykle podawane przez 3 do 5 lat.

Pamiętaj, aby regularnie czyścić każdą powierzchnię w domu. Jeśli jesteś tym, który cierpi na alergie, należy nosić maskę podczas czyszczenia. Ponieważ będziesz mieszając alergeny się jak czyste, maska pomoże Ci powstrzymać się od oddychania ich.

Jeśli masz wyprysk, zapobieganie jest najlepszym rozwiązaniem dla uniknięcia wybuchu. Oprzeć się chęć wybrać, zarysowania lub pocierać na wysypkę, ponieważ może to spowodować stan pogorszyć. Aby szybko odciążyć, nałóż zimny kompres bezpośrednio do obszaru i pozwól mu tam pozostać, dopóki nie doświadczysz ulgi.

Prawie każdy zna inną osobę, która twierdzi, że jest uczulona na praktycznie każdą substancję we wszechświecie i doświadcza listy objawów prania w odpowiedzi. W rzeczywistości skutki reakcji alergicznej są ograniczone do dowolnej kombinacji tylko trzech objawów. Należą do nich obrzęk (obrzęk) błon śluzowych i skóry, zwiększone wydzielanie śluzu i skurcze mięśni gładkich. Znajomość prawdziwych objawów reakcji alergicznej może pomóc w określeniu, czy potrzebna jest pomoc medyczna.

Nie masz dużo roślin w domu, jeśli cierpisz na alergie. Nie tylko wiele roślin wywołać objawy alergii, ale również mają tendencję do zbierania dużo kurzu, a nawet może rozwijać pleśni. Jeśli chcesz mieć rośliny, trzymaj je w ogrodzie na świeżym powietrzu i noś maskę, gdy się nimi opiekujesz.

Prysznic i zmienić ubrania przed pójściem spać każdej nocy. Pamiętaj, aby dokładnie umyć włosy. Wyeliminuje to nagromadzenie alergenów, które nabywasz w ciągu dnia. Pomaga to również od rozprzestrzeniania alergenów, takich jak kurz i pyłek, do łóżka i co objawy alergii gorzej z dnia na dzień.

Pyłek jest bardziej aktywny między godziną 5:00 a 10:00, więc powinieneś starać się unikać przebywania na zewnątrz w tym czasie, jeśli nie musisz być. Podczas gdy pyłek będzie obecny o wszystkich porach dnia, są to godziny, w których jest bardziej obfity.

Istnieją badania, które wykazały, że ludzie, którzy cierpią na alergie znalazły ulgę poprzez włączenie miodu w ich diecie. Chociaż nie naukowo udowodnione, warto spróbować. Więc następnym razem, gdy jesteś na targu rolnika, podnieść trochę lokalnego miodu i sprawdzić, czy to pomaga zmniejszyć objawy.

Jednym ze sposobów, aby utrzymać alergie pod kontrolą jest, aby upewnić się, że oczyścić wszelkie bałagany wokół domu. Jest to ważne, ponieważ stosy bałaganu będą domem dla wielu alergii powodujących przedmioty, takie jak roztocza i pleśń. Pamiętaj, aby utrzymać dom miły i schludny.

Uzbrajając się w odpowiednie narzędzia, przygotowanie i wiedzę, będziesz lepiej przygotowany do radzenia sobie z irytującymi objawami, które pochodzą z alergiami. Postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o tej irytującej funkcji organizmu, czytając wskazówki w artykułach takich jak ten i próbując je internalizować.

About Porady jak radzić sobie z alergiami

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly