Miksowanie a ekstrakcja: Jaka jest różnica?

Miksowanie a ekstrakcja: Jaka jest różnica?

Aby czerpać z życia, musisz być w świetnej formie. Aby tak się czuć, musisz w pełni wykorzystywać swoje pożywienie. Jesteśmy tutaj, aby Ci w tym pomóc.

One apple a day, keeps a doctor away (tłum. Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z dala) to angielskie powiedzenie, które ma sens. Zjadanie jednego jabłka dziennie może być pierwszym krokiem na długiej drodze do osiągnięcia optymalnego zdrowia, jednak jedynie przeżuwając jabłko możesz pominąć niektóre składniki odżywcze. Organizm potrzebuje ich do sprawnego funkcjonowania, więc jak wydobyć z pożywienia wszystkie niezbędne składniki odżywcze?

Miksowanie

Miksowanie jedzenia w tradycyjnym blenderze lub mikserze to był początek. Podczas miksowania produktów wszystkie zawarte w nich niezbędne składniki tworzące pyszny pełnowartościowy produkt (skórka, błonnik, witaminy i nasiona) zostają zachowane. Jednak większość mikserów nie ma wystarczającej mocy, aby zmiksować warzywa i owoce w jednorodny i gładki koktajl. Zwykle otrzymujemy napój o grudkowatej konsystencji i średnim smaku, który trudno jest wypić.

Dlatego zmiksowane koktajle nie zachęcają do zmiany odżywiania i podejmowane próby są często krótkotrwałe. Nie chcemy zbyt często pić czegoś, w czym wyczuwamy cząstki jedzenia, które nie zostały rozbite, bo są trudne to przełknięcia. Dodatkowo są dużo cięższe do strawienia przez układ pokarmowy, a więc mniej składników odżywczych zostaje wchłonięta przez nasz organizm.

Sokowirówki i blendery zazwyczaj nie są przyjazne użytkownikom. Używasz ich przez chwilę do przygotowania koktajlu, a potem przez kolejne 10 minut rozkręcasz na części i myjesz je po kolei. Odechciewa Ci się pysznego smoothie jeśli masz tracić tyle czasu na późniejsze sprzątanie.

Każda rzecz, która komplikuje zdrowe odżywianie, odsuwa nas od niego. Dlatego naszym celem, jako ekspertów zdrowego odżywiania, stało się przeniesienie skomplikowanego i nieefektywnego procesu miksowania na wyższy poziom.

Ekstrakcja

I tutaj pojawia się ekstrakcja.

Ekstrakcja jest kluczem do zdrowego odżywiania i odpowiedniej absorpcji składników odżywczych. NutriBullet – ekstraktor składników odżywczych, oparty jest na mechanizmie, który polega na rozbiciu owoców, warzyw, orzechów, nasion i innych produktów roślinnych do ich najmniejszej, najbardziej przyswajalnej formy.

W przeciwieństwie do sokowirówki i blendera, NutriBullet rozbija ściany komórkowe włóknistych produktów roślinnych, uwalniając zawarte w nich ważne witaminy i minerały. Jednocześnie uwalnia zdrowy błonnik oraz rozbija miąższ, nasiona i skórę do uzyskania bardzo gładkiej konsystencji, dostarczając nam koktajl o idealnie gładkiej konsystencji, a także dużo bardziej lekkostrawny, dzięki czemu więcej mikroskładników odżywczych trafia do naszego organizmu i stajemy się zdrowsi.

Coś jeszcze? Cały proces zajmuje maksymalnie 40 sekund. Ekstrakcja, to ulepszony proces miksowania. Przeprowadzana jest za pomocą 6-ramiennego ostrza ekstrakcyjnego, które napędzane dużą mocą silnika rozbija wszystkie owoce i warzywa na najlepiej przyswajalne mikroskładniki odżywcze. Dodatkowym plusem urządzenia jest to, że łatwo się je myje. Składniki koktajlu wystarczy wrzucić do kielicha, na który przykręcamy ostrze ekstrakcyjne. Po użyciu wystarczy umyć pod bieżącą wodą kielich oraz ostrze. Żadnego dodatkowego rozkręcania, czy domywania zakamarków blendera kielichowego, które ostrze znajduje się na dnie kielicha i jest trudno dostępne.

Podsumowując, ekstraktor NutriBullet pozwala uzyskać gładki i łatwy do wypicia smoothie, podnosi przyswajalność składników odżywczych i pomaga w spożywaniu większej ilości owoców i warzyw.

Kiedy jesteś gotowy na zdrowe odżywianie, nie miksuj. Ekstraktuj! 

Więcej informacji o tym, dlaczego warto zmienić sposób odżywiania i dlaczego NutriBullet jest najlepszym rozwiązaniem znajdziesz tu: klik

Top