Klucz do zwalczenia chorób serca i procesów starzenia się

Klucz do zwalczenia chorób serca i procesów starzenia się

Klucz do zwalczenia chorób serca i procesów starzenia się

Pomimo postępu w diagnozowaniu i sposobach leczenia, choroby serca są wciąż główną przyczyną śmierci w USA. Palenie, stres, niezdrowe odżywianie i inne wybory dotyczące trybu życia, jak również choroby, takie jak cukrzyca, nadciśnienie i otyłość przyczyniają się do powstawania chorób układu krążenia. Bez względu na podjęte środki, nie zawsze możemy się pozbyć tego cichego zabójcy. Jednak im więcej wiemy, tym więcej mamy sposobów na kontrolowanie naszego zdrowia i zapobieganie, a nawet odwracanie szkód, które często są niewidoczne.

Co jest prawdziwą przyczyną naszych problemów? Utlenianie. Naukowcy wiedzą, że uszkodzenia oksydacyjne to główna przyczyna większości chorób na Zachodzie. Reakcje zachodzące w naszych organizmach z wolnymi rodnikami prowadzą do utleniania, które może z czasem doprowadzić do uszkodzenia ważnych organów, rozwoju nowotworów i chorób związanych z wiekiem. Tlen powoduje rdzewienie i korozję metali, natomiast w naszym organizmie zabiera elektrony i sprawia, że stają się  bezużyteczne. Podobnie wolne rodniki mogą pozbawiać nasze organizmy elektronów, wywołując reakcje łańcuchowe uszkodzeń oksydacyjnych.  Czynniki takie jak stres, przetworzona żywność i toksyny środowiskowe mogą wprowadzać do organizmu wolne rodniki, powodując przyszłe choroby.

Czy możemy temu przeciwdziałać?

Tak, i znamy już na to sposób - to antyoksydanty! Zdrowa dieta bogata w błonnik i antyoksydanty, zwane również witaminami, fitochemikaliami, flawonoidami, karotenoidami, itd., może wspierać wzrost mikrobów i zdrowe starzenie się.

Generalnie antyoksydanty blokują szkodliwe reakcje utleniające. Usuwają z naszych organizmów potencjalnie szkodliwe utleniacze, chroniąc błony komórkowe i inne części komórek, dzięki czemu nasze ciała są czyste, szczupłe i silne jak maszyna do zwalczania chorób serca.

Super żywność i przyszłość zdrowego układu krążenia

Super żywość (superfoods) to kluczowe i niezwykle bogate źródło antyoksydantów. Owoce i warzywa to podstawa - jeśli nie zjadasz (lub nie wypijasz) przynajmniej 5 porcji dziennie, czas najwyższy zacząć to robić. Produkty najbogatsze w antyoksydanty przeciwdziałające chorobom to owoce jagodowe, winogrona Concord, granaty oraz inne czerwone i fioletowe owoce.

Ciemnoczerwony kolor oznacza wysoką zawartość likopenu i antocyjanów - głównych antyoksydantów zwalczających choroby serca i procesy starzenia się.

Przede wszystkim należy pamiętać o produktach pełnowartościowych. Dieta bogata w surowe organiczne owoce, warzywa, orzechy i nasiona wspiera rozwój wewnętrznego ekosystemu twojego organizmu. Porzuć przetworzone produkty i sięgaj po żywność pełnowartościową, bogatą w antyoksydanty.

Żyj i odżywiaj się zdrowiej dzięki ekstraktorowi składników odżywczych NutriBullet – Więcej na www.nutribullet.pl

Top