Czego możesz nie wiedzieć o cukrzycy

Czego Możesz Nie Wiedzieć O Cukrzycy

Nigdy tak naprawdę nie wiesz, czego się spodziewać w życiu. Tylko wtedy, gdy rzeczy pozornie idą dobrze, coś takiego jak cukrzyca może przyjść i wykoleić wszystko. Jeśli zdiagnozowano cukrzycę, dowiedz się, jak zarządzać swoim stylem życia i chorobą, czytając poniższe wskazówki i stosując je w razie potrzeby.

Spadek poziomu cukru we krwi nie jest pretekstem do najazdu na lodówkę na gadżety. Podnieść niektóre tabletki glukozy lub małe cukierki i wziąć jeden lub dwa, aż poziom cukru we krwi jest z powrotem w kolejce. Jedzenie kawałek ciasta będzie po prostu zrobić rakietę cukru we krwi, co prowadzi do potrzeby leków i przyrost masy ciała.

Jeśli nie prowadzisz samochodu, który nie ma klimatyzacji w bardzo gorących letnich temperaturach lub jesteś na safari w Afryce, prawdopodobnie nie potrzebujesz okładów z lodu na insulinę. Jeśli martwisz się o pozostawienie go w samochodzie w centrum handlowym, zabierz go ze sobą! Wątpię, będziesz miał tak dużo, że nie zmieści się w torebce, kieszeni lub torbie.

Jest to możliwe, aby obniżyć poziom cukru we krwi z ćwiczeń, więc spróbować i zobaczyć, co robi dla Ciebie. Upewnij się, aby sprawdzić się natychmiast po wysiłku, aby upewnić się, że poziom cukru we krwi spadł do poziomu, który jest tolerowany, w przeciwnym razie będziesz musiał wziąć insulinę.

Jeśli cierpisz na cukrzycę, dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego, zarejestrowanego dietetyka. American Diabetes Association zaleca, aby wszystkie osoby z cukrzycą skonsultować się z doradcą żywieniowym. Dietetyk pomoże Ci zrozumieć, jak różne pokarmy wpływają na poziom cukru we krwi i może stworzyć plan zdrowego odżywiania w oparciu o Twoje potrzeby.

DefeatDiabetes.org pomaga ludziom, którzy zmagają się finansowo z otrzymywania dostaw, które pomogą im utrzymać cukrzycę pod kontrolą. Możesz uzyskać aż 35% zwrotu gotówki na zakupy za pośrednictwem ich sklepu, i mają dodatkowe programy, aby dać Ci jeszcze głębsze rabaty, jeśli poprosisz o pomoc za pośrednictwem ich strony internetowej.

Zarządzać cukrów glukozy we krwi z dodatkowym poczuciem pilności, jeśli zdiagnozowano cukrzycową chorobę oczu. Badania wykazały, że ściśle monitorowane poziomy glukozy mogą spowolnić postęp i nasilenie chorób oczu w czasie. Jest to ważne, nawet jeśli zdiagnozowano łagodną do umiarkowanej cukrzycy.

Jeśli zdiagnozowano jako diabetyk może być w najlepszym interesie nosić ze sobą żel glukozowy. Po prostu nigdy nie wiadomo, kiedy twoje cukry we krwi będą skakać, a co za tym idzie, kiedy może być konieczne szybkie przypływ cukru do organizmu. Utrzymanie go pod ręką może i uratuje życie.

Cukrzyca ciążowa może prowadzić do cukrzycy typu II w późniejszym okresie życia, więc upewnij się, że zmiany wprowadzone w czasie ciąży nadal po urodzeniu dziecka. Posiadanie zdrowej diety podczas karmienia piersią jest ważne, więc jeść czysto przez cały ten czas, a następnie, jak również. Ćwiczenia nie tylko pomogą Ci schudnąć i dokręcić skórę z powrotem do góry, ale będzie również utrzymać poziom cukru we krwi stale normalne.

Schudnąć. Zmniejszenie masy ciała to nie tylko opcja dorywcza; zmniejszenie masy ciała spowoduje bardziej stabilny poziom cukru we krwi i mniejsze uszkodzenia. Jedz zdrową dietę i ćwiczenia, dzięki czemu można obniżyć trochę wagi i pomóc stan. Niektórzy otyli diabetycy, którzy schudnąć znaleźć nie są już cukrzycą.

Aby upewnić się, że Twoja rodzina rozumie Twoje potrzeby, poświęć trochę czasu, aby wyjaśnić im cukrzycę. Omawianie stanu z nimi da im cenną wiedzę, którą mogą wykorzystać, aby pomóc Ci w kryzysie. Uświadomi im to również, co mogą zrobić, aby pomóc. Może się nawet okazać, że mówienie o cukrzycy jest bardzo katharsis.

Chociaż może to być kuszące, aby zaoszczędzić sobie czasu i energii, jedząc dużo czasu, należy jeść tylko jedzenie restauracji z umiarem, gdy próbuje utrzymać cukrzycę pod kontrolą. Jedzenie w domu jest o wiele bardziej opłacalne i masz całkowitą kontrolę nad tym, co idzie do każdego dania.

Kiedy masz cukrzycę, ważne jest, aby pozostać tak aktywne, jak to możliwe. Jest to ważne, aby utrzymać ogólny układ odpornościowy w jak najlepszy kształt, jak również zapewnienie, że masz zdrowy układ krążenia. Zaparkować samochód w dalszej lokalizacji parkingowej lub wziąć schody, gdy są one opcją.

Po zdiagnozowaniu cukrzycy, ważne jest, aby mieć system wsparcia w miejscu. Może to być rodzina lub przyjaciele. Poproś ich, aby przyszli na spotkanie z tobą, aby lepiej zrozumieć, jak będziesz zarządzać swoim stanem. Ponadto, znalezienie innej osoby z cukrzycą, aby porozmawiać z może pomóc.

Kluczem do utrzymania zdrowia, jak radzić sobie z cukrzycą jest nadążyć za poziomem cukru we krwi. Wymaga to kilku badań krwi w ciągu dnia, które mogą być wykonywane za pomocą urządzenia over-the-counter i paski testowe. Ponadto, częste badania kontrolne z lekarzem, do przeglądu poziomu glukozy we krwi, może pomóc regulować leczenie, a także, zapobiec dalszym powikłaniom, które w przeciwnym razie mogą wynikać z zaniedbania!

Ilość tkanki tłuszczowej u osoby jest bezpośrednio związane z ich szanse na uzyskanie cukrzycy typu II. Tkanka tłuszczowa to tłuszcz, który gromadzi się wokół naszych brzuchów i talii. Jeśli możemy przyciąć to w dół możemy zmniejszyć nasze szanse na rozpoznanie cukrzycy. Pamiętaj, że chudszy jesteśmy większe nasze szanse na zapobieganie cukrzycy.

Diabetycy powinni starać się jeść te same ilości żywności każdego dnia. Może to pomóc zapewnić, że wiele rzeczy są zdrowe w organizmie. Poziom cukru we krwi nie będzie w stanie zachować zdrowia, jeśli nie jeść takie same ilości żywności każdego dnia i jeść w różnych godzinach. Dołożyć wszelkich starań, aby jeść te same ilości żywności codziennie w tym samym czasie, aby upewnić się, że poziom cukru we krwi pozostaje zdrowy jak diabetyk.

To, czego właśnie dowiedziałeś się z powyższych wskazówek, to to, że cukrzycę można kontrolować za pomocą odpowiednich informacji i odpowiedniego wysiłku z Twojej strony. Teraz, gdy dowiedziałeś się więcej o chorobie i co możesz zrobić, aby ją kontrolować, następnym logicznym krokiem jest zastosowanie informacji i sformułowanie planu działania.

About Czego możesz nie wiedzieć o cukrzycy

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly