Co powinieneś wiedzieć jeśli masz alergie

Co Powinieneś Wiedzieć, Jeśli Masz Alergie

Alergie są cierpieniem milionów osób. Najlepszym sposobem walki z często, wyniszczającym wpływem sezonowych i innych rodzajów alergii jest uzbrojenie się w wiedzę. Weź sobie do serca wskazówki w tym artykule, a wkrótce zaczniesz osiągać prawdziwą, trwałą ulgę.

Często zmieniaj pościel i myj je przy użyciu gorącej wody. Pyłek, kurz, i inne alergeny mogą trzymać się odzieży i włosów i może się zdeponowane na pościel. Arkusze i poszewki na poduszki mogą wydawać się czyste, ale może port drażniące, które będą miały wpływ podczas snu. Te alergeny łatwo zmyć, gdy elementy są czyszczone w gorącej wodzie.

Jeśli jesteś właścicielem zwierząt domowych, kąpać je często, gdy nadchodzi sezon alergii. Jest to szczególnie prawdziwe dla właścicieli psów. Nie tylko, są zwierzęta' włosy i dander drażniące na własną rękę, futro zwierzęce jest magnesem dla pyłku unoszącego się w powietrzu, pozwalając te cząstki do zaczepu jazdy na zwierzę i inwazji domu.

Unikaj suszenia odzieży lub pościeli, jeśli cierpisz na alergie, szczególnie wiosną. Podczas gdy zapach i czuć świeże, line-suszone pranie może być ucztą. Może również sprawić, że będziesz nieszczęśliwy, gdy przynosisz pyłek z zewnątrz. Użyj suszarki do ubrań, gdy poziom pyłku jest na ich szczycie.

Czasami ludzie są bardziej chemiwa się na alergie z wiekiem. Na przykład, małe dzieci są bardziej podatne na alergie pokarmowe, ponieważ są one po prostu narażone na nowe pokarmy. W miarę starzenia się, zyskują ekspozycję na inne alergeny białkowe, być może nawet rozwój alergii pyłku. Jeśli twoje dziecko cierpi na jakąkolwiek alergię, zanieś je do lekarza na badanie alergiczne, aby dowiedzieć się dokładnie, na co są uczuleni.

Jeśli walczysz z objawami alergii oskrzelowej, prawidłowe nawodnienie jest szczególnie ważne. Bez płynów błony śluzowe mogą stać się suche lub zaognione. Gruczoły błony śluzowej będzie produkować trudne do zerwania wydzieliny, gdy nawodnienie nie jest wystarczające, wpływ na oskrzeli.

Być może masz zainstalowane drewna, laminatu lub płytek podłogi w celu zmniejszenia alergenów w domu, ale jeśli używasz dywany rzucać, muszą być prane co tydzień w ciepłej, mydlanej wody, aby utrzymać je wolne od kurzu, pyłków i innych winowajców alergii. Jeśli nie można prać w pralce, należy je często czyścić na sucho. To będzie warte swojej ceny!

Jeśli twoje dziecko często skarży się na objawy, takie jak zatkany nos lub częste kichanie, alergie mogą być winne. Z biegiem czasu problemy te mogą utrudnić dziecku dobre wyniki w klasie lub osiągnąć pełny potencjał. W takich przypadkach terapia alergiczna może powodować wyraźną różnicę w sposobie, w jaki dziecko czuje się i zachowuje.

Jeśli jesteś kimś, kto cierpi na ciągłe ataki alergii, możesz czuć się bezradny. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, jest rozmowa z profesjonalistą. Będą mogli przetestować cię na różne alergie i poinformować, które z nich cierpisz.

Istnieje wiele zabiegów alergii, więc nie rzucać w ręcznik po zaledwie kilku próbach. Oprócz zwykłych leków doustnych, istnieje wiele innych form, które mogą pomóc w objawach. Możesz spróbować krople do oczu, aerozol do nosa, lub uzyskać receptę od lekarza dla leukotrien blokerów.

Możesz nie być pewien, czy twój zwierzak jest przyczyną alergii. Wycieczka do lekarza ogólnego na panel alergii szybko zada twoje pytania do odpoczynku. Jeśli tak, nie musi to oznaczać, że nie można mieć zwierząt domowych; jednakże może być konieczne wprowadzenie zmian lub podjęcie dodatkowych środków ostrożności przeciwko alergenom.

Jeśli twoje dziecko jest uczulone na orzeszki ziemne, ważne jest, aby informować o tym swoją szkołę. Porozmawiaj z dyrektorem i wszystkimi nauczycielami, aby upewnić się, że są świadomi alergii. Ponadto, niech zachować notatkę w pliku na pokrycie wszystkich podstaw. Wiele produktów spożywczych zawiera "ukryte" oleje orzechowe lub produkty z orzeszków ziemnych. Nawet niektóre ciasteczka i krakersy zawierają produkt z orzeszków ziemnych, więc bądź sumienny, dla dobra twojego dziecka.

To może być kuszące, aby przenieść się gdzie indziej, aby spróbować uniknąć alergenów, które powodują alergie. Kiedy ta myśl przecina twój umysł, pamiętaj, że najczęstsza alergia powodująca rośliny (trawa i ambrozji) znajdują się wszędzie. Więc przejście do innego klimatu może nie pomóc w sytuacji.

Unikaj bałaganu, zwłaszcza w sypialni. Jeśli cierpisz na alergie, należy starać się utrzymać sypialnię jak najbardziej wolne od bałaganu. Ponieważ prawdopodobnie spędzasz w łóżku od sześciu do dziesięciu godzin dziennie, ważne jest, aby obszar ten był jak najbardziej wolny od alergenów. Im mniej bałaganu masz, tym mniej miejsc jest na kurz i inne substancje drażniące do osiedlenia się.

Pościel, zasłony, kołdrówki i ręczniki są potencjalnymi źródłami roztoczy. Roztocza są bardzo częstą przyczyną alergii. Jeśli umyć te przedmioty w gorącej wodzie, która jest co najmniej 130 stopni. Zabijesz roztocza i zmniejszysz alergeny w swoim środowisku życiowym.

Kurz domu co najmniej raz w tygodniu. Pomoże to pozbyć się alergenów w domu. Pamiętaj, aby umyć wszystkie dywany w gorącej wodzie. Jeśli nie możesz ich umyć, niech są czyszczone na sucho. Wyeliminuje to roztocza i pleśń, które się na nich zbierają.

Doskonałym sposobem na zmniejszenie objawów alergii jest kurz co tydzień. Niektórzy ludzie ignorują to, dopóki nie widzą, że kurz gromadzi się, ale jeśli robisz to co tydzień, przekonasz się, że objawy alergii zostaną zmniejszone, ponieważ w twoim domu jest mniej alergenów w powietrzu.

Znajdź prognozę alergenów i użyj jej do zaplanowania dnia. Kanał Pogodowy i niektóre inne główne punkty sprzedaży dostarczają informacji na temat aktywności pyłku i innych informacji na temat alergenów. Prognozy te mogą nie tylko poinformować, które dni mogą być najgorsze dla objawów, ale mogą wskazać najgorsze pore dnia, aby być na zewnątrz.

Nie ma wątpliwości, że cierpienie na alergie może być frustrujące, irytujące doświadczenie. Jednak nie trzeba iść bez pomocy. Jeśli zastosujesz wskazówki w tym kawałku w codziennym życiu, to jest rzeczywiście możliwe, aby utrzymać alergie w ryzach i wznowić życie, które naprawdę pragniesz.

About Co powinieneś wiedzieć jeśli masz alergie

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly