Miksowanie a ekstrakcja: Jaka jest różnica?

Miksowanie a ekstrakcja: Jaka jest różnica?

Aby czerpać z życia, musisz być w świetnej formie. Aby tak się czuć, musisz w pełni wykorzystywać swoje pożywienie. Jesteśmy tutaj, aby Ci w tym pomóc.

Zjadanie jednego jabłka dziennie może być pierwszym krokiem na długiej drodze do osiągnięcia optymalnego zdrowia, jednak przeżuwając jabłko możesz pominąć niektóre składniki odżywcze. Organizm potrzebuje tych składników do sprawnego funkcjonowania, więc przyjrzyjmy się dokładniej sposobom na maksymalne wykorzystanie pożywienia.

Miksowanie

Miksowanie jedzenia w tradycyjnym blenderze lub mikserze było naszym początkiem. Podczas miksowania produktów wszystkie zawarte w nich niezbędne składniki tworzące pyszny pełnowartościowy produkt (skórka, błonnik, witaminy i nasiona) są zachowane. Jednak większość mikserów nie ma wystarczającej mocy, aby zamienić te wszystkie części w smakowity i odżywczy napój. Zwykle otrzymujemy z nich grudkowatą breję o kiepskim smaku, którą trudno jest wypić.

Dlatego miksowanie to tak krótkotrwały sposób. Nie chcemy zbyt często pić czegoś z kawałkami jedzenia i włóknami jarmużu. Duże kawałki, które nie zostały rozbite, są trudne to przełknięcia, jak również do strawienia przez układ pokarmowy, a więc mniej składników odżywczych jest wchłaniana przez organizm.

Dowiedz się więcej o bioprzyswajalności składników odżywczych.

Dodatkowo masz przed sobą dużą maszynę z wieloma przyciskami, z których zbytnio nie korzystasz. Używasz go przez chwilę do przygotowania napoju, a potem przez kolejne 10 minut rozkręcasz go na części i myjesz je po kolei. Jesteś zmęczony tym procesem już przed rozpoczęciem lub zanim się skończy.

Nie jest to wyjątkowy nieprzyjemny sposób, ale powoduje, że zdrowe odżywianie odsuwamy na bok. W dzisiejszym szybkim świecie jesteśmy otoczeni tanimi i tłustymi fast foodami, które jemy, ponieważ są łatwe i wygodne. Każda rzecz, która komplikuje zdrowe odżywianie, odsuwa nas od niego. Dlatego naszym celem stało się przeniesienie skomplikowanego i nieefektywnego procesu miksowania na wyższy poziom.

Ekstrakcja

I tutaj pojawia się ekstrakcja.

Ekstrakcja jest kluczem do zdrowego odżywiania i odpowiedniej absorpcji składników odżywczych. NutriBullet oparty jest na mechanizmie, który polega na rozbiciu owoców, warzyw, orzechów, nasion i innych produktów roślinnych do ich najbardziej przyswajalnej formy.

W przeciwieństwie do sokowirówki i blendera, NutriBullet przerywa ściany komórkowe włóknistych produktów roślinnych, uwalniając zawarte w nich ważne witaminy i minerały. Jednocześnie uwalnia zdrowy błonnik oraz rozbija miąższ, nasiona i skórę do uzyskania bardzo gładkiej konsystencji, dostarczając nam pożywienia w formie łatwostrawnej i łatwo przyswajalnej.

Coś jeszcze? Cały proces zajmuje maksymalnie 40 sekund. Ekstrakcja to ulepszony proces miksowania. Pozwala uzyskać gładki i łatwy do wypicia smoothie, podnosi bioprzyswajalność składników odżywczych i pomaga w spożywaniu większej ilości owoców i warzyw.

Kiedy jesteś gotowy na zdrowe odżywianie, nie miksuj. Ekstraktuj!

Top